Bahasa MelayuEnglish (UK)

Articles

Class Schedule

Sport Recreation and Martial Arts Component

No.

Code

Course

Trainer

Phone No.

Detail

1

ES00103

Badminton

Abdul Muiz Nor Azmi

017-5433724

Futsal Arena (9am-12pm)

2

ES00203

Bola Jaring (Sek.1)

Israh Aripin

019-5325735

Kompleks Sukan, Arena UMS,

(9am-12pm)

3

Bola Jaring (Sek.2)

Faridah Samsudin

016-8834194

Kompleks Sukan, Arena UMS,

(9am-12pm)

4

ES00403

Bola Sepak (Sek.1)

Mohd Alwi Osman

012-9795594

Kompleks Sukan, Padang D (9am-12pm)

5

Bola Sepak (Sek.2)

Mohd Faizal Marjus

010-9558150

Kompleks Sukan, Padang D, (9am-12pm)

6

Bola Sepak (Sek.3)

Erwin Rusfian Rukkung

014-3335392

Kompleks Sukan, Padang D, (9am-12pm)

7

ES00503

Bola Tampar (Sek.1)

Mohd Safwan Jamal

013-8984270

Kompleks Sukan, Gelanggang Bola Tampar, (9am-12pm)

8

Bola Tampar (Sek.2)

Awangku Abd Rahman Jamil

013-8882953

Kompleks Sukan, Gelanggang Bola Tampar, (9am-12pm)

9

 

Bola Tampar (Sek.3)

Rozeyatie Binti Ibahim

010-9348914

Kompleks Sukan, Gelanggang Bola Tampar, (9am-12pm)

10

ES01403

Senamrobik (Sek. 1)

Awina Kamis

019-8200098

Studio Tari Normadiah,

 (9am-12pm)

11

Senamrobik (Sek. 2)

Angelica Joanne Joummy

014-8665164

Dataran DC, (9am-12pm)

12

ES01503

Lawan Pedang

Bobby Chiw Tian On

016-8204382

Foyer DC, (9am-12pm)

13

ES01903

Sukan Basikal

Edmund Christoper

013-8787208

Dataran DC (9am-12pm)

14

ES02203

Sukan Ragbi

Dr. Hasnol Noordin

019-3311277

Kompleks Sukan, Padang C (9am-12pm)

15

EW00103

Taekwondo

Mohd Azraai Arifin

014-6741842

Dewan Kuliah Pusat (Gelanggang Taekwondo

 (9am-12pm)

16

EW00203

Karate-Do (Sek.1)

Alnadine  Bin Barri

012-8416016

Royal Box, DC

(9am-12pm) Sabtu

17

 

Karate-Do (Sek.1)

Lajim bin Ag Jalil

010-3344265

Royal Box, DC

(9am-12pm) Ahad

18

EW00703

Seni Bela Diri Shorinji Kempo (Sek.1)

Datu Maslan Datu Masri

013-8817181

Royal Box, DC

(9am-12pm) Sabtu

19

Seni Bela Diri Shorinji Kempo (Sek.2)

Athirah Ahmad Zukhi

017-8330583

Royal Box, DC

(9am-12pm) Sabtu

Art and Culture Component

No.

Code

Course

Trainer

Phone No.

Detail

20

EA00303

Kompang

Azman Soaibah

016-8207479

Dewan Canselor

21

EA00403

Lakonan Teater

Mazrona Kalinggalan

013-5478584

Studio Saadiah, FKSW

(9am-12pm)

22

EA00503

Lukisan & Catan (Sek.1)

Abdullah Ehlid Al Walid Luli

010-6605837

Studio Magunatip, FKSW

(9am-12pm)

23

 

Lukisan & Catan (Sek.2)

Faez Huzaini bin Ramleh

014-8515165

Studio M, FKSW

(9am-12pm)

24

EA00703

Muzik Moden

Boly George

016-8186713

Bilik  Muzik Moden, Dewan Canselor  (9am-12pm)

25

EA01003

Pengenalan Kepada Lakon Layar

Rosli Sareya

019-8081156

Studio Lakon Layar, FKSW

(9am-12pm)

26

EA01203

Perangkat Gamelan

Amedah Gasin

016-8953442

Studio Siti Payung, FKSW

(9am-12pm)

27

EA01403

Seni Batik

Seidi Atiman @Saidina

019-6172180

Balai Seni Lukis,FKSW 

(9am-12pm)

28

EA01603

Tarian Rakyat (Sek.1)

Marlena Jaafar

016-8443535

Foyer DC, (9am-12pm)

29

 

Tarian Rakyat (Sek.2)

Mohd Azizan Jamirah

017-2891484

Foyer DC, (9am-12pm)

30

EA01703

Tarian Sabah (Sek.1)

Norain Abdul Razak

012-8264134

Anjung Siswa, (9am-12pm)

31

 

Tarian Sabah (Sek.2)

Mohd Asnari Taim

011-51783354

Anjung Siswa, (9am-12pm)

32

EA01803

Seni Khat

Mohd Juhan bin Junaidi

010-9569342

Studio Kinabalu, FKSW

(9am-12pm)

Leadership & Community Component

No.

Code

Course

Trainer

Phone No.

Detail

33

EK00103

INTERIM (Sek. 1)

Jurry Foo

013-8716754

Mini Auditorium, Perpustakaan

(9am-12pm) Sabtu

34

 

INTERIM (Sek. 2)

Mohd Juhar Harun

013-8553755

DKP 28

(9am-12pm) Sabtu

35

 

INTERIM (Sek. 3)

Nelson Justin

019-5846520

BT5, FKI

(9am-12pm) Sabtu

36

 

INTERIM (Sek. 4)

Rahmah Razalee

014-6582931

DKP 8

(9am-12pm) Sabtu

37

 

INTERIM (Sek. 5)

Renny Hilda Lee

016-8495100

DKP 9

(9am-12pm) Sabtu

38

 

INTERIM (Sek.6)

Mohammad Asly Hj. Buncho

010-9464696

DKP 10

(9am-12pm) Sabtu

39

EK00203

Pengurusan Organisasi Pelajar (Sek.1)

Siti Jauyah Lokman

016-8290294

BT20-21,FKJ

(9am-12pm) Sabtu

40

 

Pengurusan Organisasi Pelajar (Sek.2)

Muhammad Jumrat Minsun

014-5584764

BT22-23, FKJ

Sabtu

41

 

Pengurusan Organisasi Pelajar (Sek.3)

Mohd Hilmey Saili

013-8303578

BT24-25, FKJ

(9am-12pm) Sabtu

42

 

Pengurusan Organisasi Pelajar (Sek.4)

Mohd Nazier  Mat

012-8399797

Bilik Kuliah, DC

(9am-12pm) Sabtu

43

 

Pengurusan Organisasi Pelajar (Sek.5)

Ujin Matjin

013-5565462

Bilik Kuliah, FPEP

(9am-12pm) Ahad

44

 

Pengurusan Organisasi Pelajar (Sek.6)

Adzmil bin Abidin

014-6753445

BT26-27, FKJ

(9am-12pm) Sabtu

45

EK00303

Kepimpinan & Motivasi (Baktisiswa)(Sek.1)

Dr. Colonius Atang

019-4446796

DKP 11

(9am-12pm) Sabtu

46

 

Kepimpinan & Motivasi (Baktisiswa)(Sek.2)

Roshayati Hussin

013-8773621

DKP 12

(9am-12pm) Sabtu

47

 

Kepimpinan & Motivasi (Baktisiswa)(Sek.3)

Syed Mohd Ashraf Mokdin

019-8704203

DKP 24

(2pm-5pm) Sabtu

48

 

Kepimpinan & Motivasi (Baktisiswa)(Sek.4)

Masran Tamin

019-8414645

DKP 25

(2pm-5pm) Sabtu

49

 

Kepimpinan & Motivasi (Baktisiswa)(Sek.5)

Stella @ Nurul Martini Gontol

013-8303577

DKP 28

(2pm-5pm) Sabtu

50

 

Kepimpinan & Motivasi (Baktisiswa)(Sek.6)

Abdul Razzaq Bakri

013-8530988

DKP 29

(2pm-5pm) Sabtu

51

 

Kepimpinan & Motivasi (Baktisiswa)(Sek.7)

Mohd Fareez Aznul bin Adnan

016-8401613

BT8, FKI

(9am-12pm) Sabtu

52

EK00403

Pengurusan Masjid dan Jenazah (Sek.1)

Ust. Razali Saibin

013-5430833

Masjid UMS, (9am-12pm)

53

 

Pengurusan Masjid dan Jenazah (Sek.2)

Malik Hanafi bin Achmad Rofi’ie

016-8264760

Masjid UMS, (9am-12pm)

54

EK00703

Pidato (Sek.1)

Mohammad Norazmi Haris

014-6757070

PPST

 (9am-12pm)

55

 

Pidato (Sek.2)

Feria Lee @ Catherine

016-8301965

PPST (9am-12pm)

56

EK00903

Debat (Sek.1)

Jass Azliezan Jasili

019-5395789

DKP 7 (9am-12pm)

Business & Technology Component

No.

Code

Course

Trainer

Phone No.

Detail

57

EB00203

Projek Sains Makanan (Sek.1)

PM Dr. Hasmadi  Mamat

016-2629496

Makmal Bakeri, FSMP

(9am-12pm) Sabtu

58

EB00403

Penyelenggaran Komputer & Rangkaian

Lorita Angeline

016-2221901

BT 11, FKI

(9am-12pm) Sabtu

59

EB00903

Seni Animasi

Oscar Gordon Wong

011-19046324

Studio Seni Animasi, Dewan Resital

(9am-12pm)

60

EB01003

Bina Urus Komputer

Aaron Frederick Bulangang

016-8313639

BT 1, FKI

(9am-12pm) Sabtu

Uniform and Rescue Unit Component

Bil

Kod

Kursus

Jurulatih

No. Telefon

Catatan

61

ED10101

PALAPES DARAT I

Kapt Nik Mohamad Rukmal Hakim bin Rokman

 

Markas PALAPES (8am-6pm)

62

ED20301

PALAPES DARAT III

Sjn Effandi bin Jacob

 

63

ED30501

PALAPES DARAT V

Sjn Affandy Bin abdulah @ Sumil

 

64

EL10101

PALAPES LAUT I

Lt.Mohd Fauzi bin Ahamad

 

Markas Tentera Laut (8am-6pm)

65

EL20301

PALAPES LAUT III

GI Mohd Bakri bin Muhammad

 

66

EL30501

PALAPES LAUT V

BM Muhamad Riduwan B Marzuki

019-5998980

67

EU10101

PALAPES UDARA I

Lt. Angelin P Saibon Sambion

 

DKP 13 (8am-6pm)

68

EU20301

PALAPES UDARA III

 

 

DKP 14 (8am-6pm)

69

EU30501

PALAPES UDARA V

 

 

DKP 14 (8am-6pm)

70

EP10101

SUKSIS I

ASP Selvester Sopitang

Kpl. Faisal Pani Rahman

013-8988851

Markas SUKSIS (8am-6pm)

71

EP20301

SUKSIS III

Kpl. Kumaran

 (088 486416)

72

EP30501

SUKSIS V

Kpl Mizan

 

73

EV10101

SISPA I

Kapt. (PA) Zulfaituri Ramlee

019-7741482

(088-220032)

DKP 15

 (9am-12pm)

DKP 16

74

EV20301

SISPA III

LT (PA) Mohd Firdaus Laugan

 

75

EJ12101

UMS SEJATI I

(Bomba & Penyelamat)

PgB Kiniremmy Zikol @ Lupi

019-8026565

DKP 26

(9am-12pm)

AHAD

Jurulatih

Mohammad Hasbi bin Hajat @ Hajaing

 

Jurulatih

Walter Blasius

 

Demonstrator

Nadhir nail bin Sarjo

 

76

EJ22301

UMS SEJATI III

(Bomba &Penyelamat)

Ibnu Sahad Hj Punggak

014-8316767

DKP 29

(9am-12pm)

Jurulatih

 

 

Jurulatih

 

 

Demonstrator

 

 

77

EJ13101

UMS SEJATI I (Paramedik)

Sarimah Yusof

013-5421170

DKP 24

(9am-12pm)

Chin Lee Mei @ Mary Tan

016-8317311

78

EJ23301

UMS SEJATI III

(Paramedik)

Kevin Lo

016-8447217

DKP 25

(9am-12pm)

Albert Joseph

016-8215960

79

EJ14101

UMS SEJATI I (Kembara)

Osman Johari

011-33973877

DKP 6

(9am-12pm)

Jurulatih

 

 

Demonstrator

 

 

80

EJ24301

UMS SEJATI III (Kembara)

Edmund Thomas

019-8628808

DKP 5

(9am-12pm)

Jurulatih

Mohamad Rizan Gulam Hussien

016-8040964

Demonstrator

 

 

81

EJ25301

UMS SEJATI III (Brassband)

Aaron Eranza Dann Affendy

014-6548300

Dewan Bankuasi (9am-12pm)

Bandro G. Mun

016-8806027

Frankie Laudi

013-8103013

 

 

Bryan Leong Vun Siung