• Bahasa Melayu (MY)
  • English (UK)
 

CARIAN

 

 

 

CAPAIAN PANTAS

             
e-Resources       Akses Luar Kampus    Turnitin    E-Access
sumber elektronik yang menyediakan maklumat dalam talian seperti ulasan artikel, kertas penyelidikan, jurnal, kertas persidangan, prosiding, fail kes dan lain-lain.    Remote Login luar kampus untuk akses Pangkalan Data              Sistem pencegahan Plagiatrisme dalam  proses  penulisan.                                                                      Kompilasi soalan ujian Peperiksaan yang          lepas                                                                           
                                                                                                              
   
Institutional Repository (UMS IR) Subject Guides Library Room Booking Service Borang
Repositori Institusi UMS adalah arkib digital termasuk artikel jurnal, akhbar, ucapan, laporan tahunan, latihan akademik, kertas persidangan, tesis & sebagainya. Panduan kepada sumber terbaik dalam sesuatu bidang subjek (Buku, artikel jurnal dan banyak lagi).           Tempahan online Bilik-bilik Perkhidmatan Perpustakaan      Muat-turun Borang    



 

 

 

KONGSI INFO / AKTIVITI / PROGRAM

Bahagian Sumber Ilmu
Kakitangan Profesional
Sabaruddin Mamat v2

Sabaruddin Mamat

Timbalan Ketua Pustakawan Kanan, Ketua Bahagian
Tel: +6088 - 320678 / +6088 - 320000 Samb. 2299
Emel: sbruddin@ums.edu.my
 Jamiun Micheal

Jamiun Micheal

Pustakawan Kanan, Seksyen Perolehan Terbitan Bersiri
dan Elektronik

Tel: +6088 - 320000 ext. 2530
Email: jamiun@ums.edu.my

kamil

Mohd Kamil Abdullah

Pustakawan Kanan, Seksyen Perolehan Monograf dan Media
Tel: +6088 - 320000 Samb. 2558
Emel: kamil@ums.edu.my

Mohd. Adam Sabri Bin Magi

Mohd Adam Sabri b. Magi

Pustakawan, Seksyen Pengindeksan dan Repositori
Tel: +6088 - 320000 ext. 2659
Email: adam69@ums.edu.my

ANITA

Anita Arsad

Pustakawan, Seksyen Pengkatalogan Monograf dan Media
Tel: +6088 - 320000 ext. 2658
Email: jita@ums.edu.my

norazlynne mohd. johanjacklyne

Norazlynne Mohd Johan @ Jacklyne

Pustakawan, Seksyen Perolehan Terbitan Bersiri
dan Elektronik

Unit Langganan & Pembayaran
Tel: +6088 - 320000 Samb. 2666
Emel: lynn@ums.edu.my

JULIZA

Juliza Ramzi

Pustakawan, Seksyen Pengkatalogan Bahan Penyelidikan
Tel: +6088 - 320000 Samb. 2383
Emel: juliza86@ums.edu.my

Kakitangan Sokongan
Othman Hj Rawi
Ketua Pembantu Pustakawan
Tel: +6088 - 320000 Samb. 2247
Emel: ori@ums.edu.my
Rogaya Ahmad
Ketua Pembantu Pustakawan
Tel: +6088 - 320000 Samb. 2322
Emel: rogaya@ums.edu.my
Fazlina Mohd Rizal
Pembantu Pustakawan Kanan
Tel: +6088 - 320000 Samb. 2247
Emel: lynna_mr@ums.edu.my
Ita Laiman
Pembantu Pustakawan Kanan
Tel: +6088 - 320000 Samb. 2320
Emel: ita@ums.edu.my
Noorfitri Azmah Jeffre
Pembantu Pustakawan Kanan
Tel: +6088 - 320000 Samb. 2320
Emel: nfitri@ums.edu.my
Dg Masniah Ahmad
Pembantu Pustakawan
Tel: +6088 - 320000 Samb. 2320
Email: dmasniah@ums.edu.my
Fauziah Matsin
Pembantu Pustakawan
Tel: +6088 - 320000 Samb. 2247
Emel: fauziah@ums.edu.my
Jafri Musli
Pembantu Pustakawan
Tel: +6088 - 320000 Samb. 2247
Emel: jafri@ums.edu.my
Mastura Anum Amran
Pembantu Pustakawan
Tel: +6088 - 320000 Samb. 2320
Emel: arenum@ums.edu.my
Miah Abd Rahman
Pembantu Pustakawan
Tel: +6088 - 320000 Samb. 2320
Emel: mieng_14@ums.edu.my
Mohd Nuh Lamjin
Pembantu Pustakawan
Tel: +6088 - 320000 Samb. 2320
Emel: nuh86@ums.edu.my
Mokthar Masag
Pembantu Pustakawan
Tel: +6088 - 320000 Samb. 2247
Emel: mokthar@ums.edu.my
Munira Marasan
Pembantu Pustakawan
Tel: +6088 - 320000 Samb. 2317
Emel: munira@ums.edu.my 
Noraini Labuk
Pembantu Pustakawan
Tel: +6088 - 320000 Samb. 2317
Emel: nain@ums.edu.my
Nurulain Osman
Pembantu Pustakawan
Tel: +6088 - 320000 Samb. 2247
Emel: nurul_90@ums.edu.my

Razalinah Daraim

Pembantu Pustakawan
Tel: +6088 - 320000 Samb. 2320
Emel: razalinah@ums.edu.my

Rowena Ismail
Pembantu Pustakawan
Tel: +6088 - 320000 Samb. 2247
Emel: weena@ums.edu.my

Salhawati Matusin

Pembantu Pustakawan
Tel: +6088 - 320000 Samb. 2320
Emel: salhawati@ums.edu.my

Sharum Mohd Said
Pembantu Pustakawan
Tel: +6088 - 320000 ext. 2317
Email: sharums@ums.edu.my
Siti Azizah Idris
Pembantu Pustakawan
Tel: +6088 - 320000 Samb. 2247
Emel: azizahi@ums.edu.my

 

 

 

 

 

 

PENERBITAN

 

Buletin Perpustakaan
Buletin yang diterbitkan secara berkala sepanjang tahun untuk berkaitan aktiviti & perkembangan Perpustakaan

Panduan Perpustakaan 2019/2020
View 1

View 2

Panduan yang dihasilkan untuk membantu pengguna mengetahui dan menggunakan Perpustakaan  

UMS Lecturer Publication Indexed in Scopus
Artikel yang terindeks dalam Scopus

Bibliography Aquaculture 1985 - 2015
Senarai Bibliografi sumber Akuakultur

                                                                                                                                                                                                                          

 

 

 

 

Read at UMS // Perpustakaan UMSAkaun Pengguna WebOpac (Pengenalan) // Perpustakaan UMS

 

 

 

 

 

 

 

 


Perpustakaan,
Universiti Malaysia Sabah,
Jalan UMS, 88400 Kota Kinabalu,
Sabah, Malaysia

Telefon: +6088 320000  samb. 2240 / 2325 / 2219
Fax: +6088-320232 

Email: library_info@ums.edu.my

Privacy Policy | Security Policy | Disclaimer | Sitemap

Best Viewed with 1366 x 768
WEBMASTER

                                             
 
      

                                                  
                                                                                                                                                 
<